Odchudzające właściwości grejpfrutów są znane nie od dziś. Jedzenie ich podczas diety jest zalecane przez dietetyków i trenerów. Owoce te także należą do grupy najbardziej wartościowych cytrusów i są pełne witaminy C. Sprawdź dlaczego jeszcze warto wdrożyć je do codziennego menu.

Grejpfruty są jak wytrawne wino- można je kochać lub nienawidzić. Ich kwaśny,  gorzkawy smak nie każdemu może przypaść do gustu. Czasem jednak warto przełamać się i zjeść ten różowy owoc, chociażby z powodu uzupełnienia dziennej dawki witaminy C,  beta-karotenu i witamin z grupy B.

Wyszczuplająca moc grejpfrutów

Jeżeli chcemy zrzucić zbędne kilogramy, grejpfrut powinien na stałe zagościć w naszym codziennym menu. Owoc ten sprawia, że przemiana materii przyśpiesza, nasz organizm  oczyszcza się, a tłuszcze spalają się szybciej. Pół grejpfruta zjedzonego przed jakimkolwiek posiłkiem sprawia, że zjemy mniej, hamując wilczy apetyt. Wiele diet opartych jest na tym soczystym owocu. Jedną z nich jest dieta norweska, która oczyszcza organizm i pozwala na zrzucenie dużej ilości kilogramów w krótkim czasie (13 dni).

Przykładowy jadłospis diety na trzy dni:

Poniedziałek
śniadanie – grejpfrut, 1 lub 2 jajka, herbata lub kawa
II śniadanie – 1 lub 2 jajka, grejpfrut, kawa lub herbata
obiad – 3 jajka, surówka warzywna, kromka chleba, kawa lub herbata

Wtorek
śniadanie – grejpfrut, 1 lub 2 jajka, herbata lub kawa
II śniadanie – 1 lub 2 jajka, grejpfrut, kawa lub herbata
obiad – mięso wołowe gotowane , pomidor, seler naciowy, ogórki i inne warzywa, herbata lub kawa

Środa
śniadanie – grejpfrut, 1 lub 2 jajka, herbata lub kawa
II śniadanie – 1 lub 2 jajka, szpinak gotowany z łyżką jogurtu
obiad – 2 kotlety (z kurczaka, indyka, jagnięcia), seler naciowy, pomidor, ogórki i inne warzywa, herbata lub kawa

źródłoDieta Norweska

Inną dietą wymyśloną na cześć tego różowego cytrusa jest dieta grejpfrutowa , która polega na codziennym zastępowaniu jednego posiłku grejpfrutem i sokiem grejpfrutowym. Dziennie nie powinno przekraczać się progu 1500 kcal, a stosować ją można tylko przez dwa tygodnie.

Do kolejnych wyszczuplających właściwości grejpfrutów należy redukcja cellulitu. Sok z owocu możemy wcierać w skórę, lub dodawać parę kropel do peelingu, co daje zachwycające efekty i zmniejszenie przebarwień skórnych i skórki pomarańczowej.

W upały, zamiast po słodkie napoje, sprzyjające narastaniu tkanki tłuszczowej, lepiej jest sięgnąć po świeżo wyciskany sok grejpfrutowy. Ugasi on pragnienie, odświeży i da uczucie pełności, co sprawi, że przechodząc obok lodziarni lub budki z goframi, nie skorzystamy z jej usług.

Cóż, pozostało tylko iść do sklepu w celu zaopatrzenia się w te różowe kwasotki i delektować się ich dobroczynnym działaniem na nasz organizm.