Wydawało się, że producenci wyciskarek zrobili już naprawdę dużo (a może wszystko), aby zadowolić coraz bardziej wymagających i mających coraz większe oczekiwania Klientów. No właśnie… wydawało się, dopóki w marcu na rynku nie pojawił się nowy model wyciskarki Kuvings D9900 określany mianem innowacji roku 2018.
Co więc Kuvings D9900 wniósł do tematu jeszcze sprawniejszego procesu wyciskania soków? Czy wogóle było to możliwe?

Zapisz się do newslettera aby uzyskać rabat 150zł na wyciskarkę Kuvings D9900 + niespodziankę 🙂

1. Szerokość wlotu

Główną i naszym zdaniem kolosalną różnicą jest szerokość wlotu. W modelu Kuvings D9900 7,5 centymetrowy wlot (z modelu Kuvings C9500) został zastąpiony wlotem o szerokości 8,2cm. To dość spora różnica, w przypadku wrzucania do wlotu warzyw i owoców w całości.

2. Nożyk

W modelu Kuvings C9500 na końcu wlotu, zaraz przed ślimakiem zamontowany jest mały nożyk, który może zatrzymywać duży owoc bądź warzywo przed dostaniem się do ślimaka, co powoduje konieczność użycia popychacza. Nożyk ma służyć jako zabezpieczenie przed dostaniem się do ślimaka czegoś niepożadanego. W Kuvings D9900 producent zrezygnował z nożyka, co bardzo ułatwia wyciskanie soku z dużych składników, a jako zabezpieczenie służy system bezpiecznej klapki.
W Kuvings D9900 wrzucone np. jabłko o średnicy ok. 8cm trafia bezpośrednio do ślimaka i rozpoczyna się proces miażdżenia oraz wyciskania soku.

3. Klapka – maksymalne bezpieczeństwo

Kolejnym dość ważnym nowym elementem modelu Kuvings D9900 jest system bezpiecznej klapki. Duże owoce i warzywa tj. jabłka, gruszki, pomarańcze, cytryny, pomidory itp. z łatwością wpadają do wlotu (ruchoma klapka). Drugi, mniejszy otwór, który nie jest ruchomy, przeznaczony jest do długich składników tj. seler, ogórek, marchew. Główną korzyścią jest przede wszystkim  bezpieczeństwo dzieci, nie ma takiej możliwości, aby mała rączka dziecka dostała się do otworu wlotu.
W wyciskarce Kuvings C9500 istniała taka możliwość.

4. Otwór wylotu pulpy

Niekwestionowanym ulepszeniem w modelu Kuvings D9900 jest nowy kształt wylotu pulpy. Wlot został przede wszystkim poszerzony oraz jego górna część jest otwarta. To kolejny ukłon w stronę użytkownika, który ułatwia czyszczenie otworu z pozostałości po pulpie. Wydawałoby się, że jest to małe usprawnienie, jednak wbrew pozorom oszczędność czasu podczas mycia wyciskarki jest znacząca.

5. Mocniejsza pokrywa

Pokrywa ma zupełnie nowy kształt oraz została wzmocniona. Przybył też jeden nowy zaczep do misy (są 4 a były 3), który podczas wyciskania soku z twardych i podłużnych składników ma ogromne znaczenie ze względu na nacisk wywierany przez ten składnik na pokrywę. Różnicę również można poczuć biorąc pokrywę do ręki. Od razu „czujemy”, że jest mocniejsza, cięższa, grubsza i masywniejsza w porównaniu z pokrywą z wyciskarki Kuvings C9500.

6. Nowe kolory

Wprowadzono również dwa nowe kolory wyciskarki Kuvings D9900. Bordo z modelu Kuvings C9500 zostało zastąpione intensywniejszą matową czerwienią Kuvings D9900R. Pojawił się również niedostępny wcześniej kolor grafitowy mat (gunmetal). Dwa pozostałe kolory: biały i srebrny pozostały bez zmian.

Podsumowanie

Naszym zdaniem, jako ekspertów w tematyce wyciskarek na rynku Polskim, nowy model Kuvings D9900 zwany innowacją roku 2018 to strzał w 10. Dlaczego? Oprócz wymienionych wyżej zmian cena wyciskarki jest bardzo korzystna w porównaniu z wyciskarką Kuvings C9500.
Jesteśmy przekonani, że Klient, który ceni sobie wysoką jakość urządzenia, wygodę oraz czas wyciskania soku, a także czas mycia poszczególnych części wyciskarki z pewnością stwierdzi, że Kuvings D9900 to “mercedes” wśród wyciskarek.
10-letnia gwarancja na silnik i wszystkie elementy wyciskarki, mocny 240W silnik, użyte do produkcji materiały BPA free to również jej zalety, które nie zmieniają się we wszystkich modelach wyciskarek koreańskiej marki Kuvings od lat.